TRENING FUNKCJONALNY W SELIGA SPORT CLINIC!

Szanowni rodzice!
W związku ze współpracą naszego klubu z Kliniką "Seliga Sport Clinic", znajdującą się w Piasecznie mamy możliwość wykonania treningu funkcjonalnego FMS.
Standardowy koszt tego badania to 100zł. Dla naszego rocznika koszt takiego badania (powinno się je robić raz na pół roku) to jedyne 50zł. (50% refunduje klub). :)
Poniżej w kilku prostych słowach o co dokładnie chodzi.
Według mnie warto to zrobić więc gorąco zachęcam.
Chętny osoby proszę o wiadomości sms do mnie. Badania są indywidualne dlatego każdy będzie mógł umówić się na nie w dogodnym dla siebie terminie.

FMS jest testem badający funkcjonalność pacjenta.
Stworzony i nazwany (FMS ang. Functional Movement System) został przez amerykańskiego fizjoterapeutę Graya Cooka.
Założenia testu:
FMS poprzez zastosowanie odpowiednich wzorców ruchowych łatwo identyfikuje ograniczenia funkcjonalne i asymetrię ruchu. Dzięki takiemu narzędziu w łatwy sposób możemy wprowadzić do treningu ćwiczenia, które będą odbudowywały zaburzone funkcje.
FMS skład się z 7 testów

1. Pełny przysiad.
  2. Przeniesienie nogi nad poprzeczką.
  3. Przysiad w wykroku.
  4. Ocena ruchomości obręczy barkowej.
  5. Aktywne uniesienie wyprostowanej nogi.
  6. Wyprost kończyn górnych z leżenia przodem (tzw. pompka).
  7. Test stabilności rotacyjnej tułowia.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA
Do jego przeprowadzenia niezbędny jest odpowiedni sprzęt, do którego zaliczamy: deskę pomiarową, kijek długi, dwa kijki krótkie, poprzeczkę oraz miarkę (jeżeli nie jest ona obecna na kijkach). Zawodnicy powinni zostać przebadani bez koszulek, a zawodniczki w stanikach sportowych. Spodenki sportowe nie mogą krępować i ograniczać ruchu.

PO CO W OGÓLE WYKONUJEMY FMS
Na podstawie otrzymanych wyników testu możemy zaplanować terapię lub trening funkcjonalny, prognozować , a także udzielać poradnictwa medycznego lub treningowego.

trener Michał